All for Joomla All for Webmasters

Sanaatkâr Ord. Prof. Dr. Ahmet Süheyl Ünver’i yâd ettik

GELENEĞE VEFA – 1
A. Süheyl Ünver

Geleneksel Sanatlar Derneği olarak düzenlediğimiz  “Geleneğe Vefa” anma programları kapsamında ilk olarak Ord. Prof. Dr. Ahmet Süheyl Ünver’i  yâd ettik.
A. Süheyl Ünver’in yetiştirdiği sanatçılar saat 09.00 da Hekimoğlu Ali Paşa Camii Külliyesi’nde bulunan
Uygulamalı Türk İslam Sanatları Kütüphanesi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında Merhum Süheyl Hocanın yetiştirdiği talebesi ve aynı zamanda kızı olan sanatçı Gülbün Mesara, Hoca ile ilgili görsellerin de bulunduğu küçük bir sunumla babasını anlattı. Ardından sanatçılar hoca ile ilgili anılarını katılımcılarla paylaştı. Kahvaltı sonunda Hocanın 100. doğum yılı anısına Gülbün Mesara, Prof Dr. Aykut Kazancıgil, Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar’ın kaleme aldığı “A. Süheyl Ünver Biyografyası” kitabı katılımcılara hediye edildi.

Kahvaltı sonrasında A.Süheyl Ünver Hoca’nın 9. Ada 2. Blok Sakızayacı/ Edirnekapı ‘da bulunan kabri başında toplanan sanatçılar ve sanatseverler hoca için dua etti. Prof. Uğur Derman, Hüseyin Kutlu, Semih İrteş ve Dürdane Ünver, yaptıkları kısa konuşmalarda Merhum Ünver’i ve onunla ilgili anılarını anlattılar.

Geleneksel Sanatlar Derneği

 

Comments are closed.